2024. november 28. Fb Sharing

Az idei volt a 23. Effie reklámhatékonysági verseny Magyarországon, a HD pedig immár 15. alkalommal mérettette meg kampányait. A díjátadó gálaesten a Királyi Lovardában 6 arany, 6 ezüst és 14 bronz Effie-t osztottak ki, ebből 1 arany és 3 bronz a Human Dialog és ügyfelei kampányait jutalmazta. Ezzel összesen 25-re emelkedett a HD Effie kollekciójának darabszáma.

Külön büszkeséggel tölt el bennünket, hogy ügyfelünk, az Országos Mentőszolgálat Alapítvány az 1 arany és 2 bronz Effie díjával a versenyben a 2. legjobb megbízó titulust érdemelte ki. Gratulálunk a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítványnak is, akikkel először kaptunk közös kampányért Effie-t, egy bronzot, idén.

A Human Dialog az összesítésben a 4 díjjal a 4. helyet érte el a leghatékonyabb magyar ügynökségek rangsorában.

Részletek itt!

Az Effie-ről

A marketing-Oscarnak is nevezett Effie-t 1968 óta a világ több mint 50 országában osztják ki évente. A díj nevében a hatékonyság angol megfelelője, az efficiency kifejezés jelenik meg. Magyarországon, amely 2002-ben csatlakozott az Effie-hez, a Reklám Világszövetség Magyar Tagozata és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége közösen szervezi a megmérettetést. A cél olyan sikeres marketing-kommunikációs megoldások felkutatása és elismerése, amelyek az adott piaci közegben bizonyítottan teljesítették a célkitűzéseiket, maximálisan beváltva a hozzájuk fűzött reményeket.

A lebonyolítás és zsűrizés mindenütt a világon azonos rendszerben történik, a New York-i székhelyű Effie Worldwide sztenderdjei alapján. A számokkal, adatokkal, pontos esettanulmánnyal alátámasztott pályázatokat többlépcsős folyamatban, közel 100 zsűritag értékeli és a szempontjaik között a kreatív megoldás minősége is nagy súllyal szerepel.